Labai svarbu suprasti, kad endokanabinoidų sistema (EKS) yra neatsiejama daugelio organizmo funkcijų reguliavimo dalis. Yra labai nedaug fiziologinių procesų, kuriems EKS neturi jokio poveikio, šios sistemos įtakos zonos labai plačios, veikia skausmą, emocijas, judėjimą, virškinimą, odos sveikatą, net kaulų sveikatą ir kitas sistemas. Nepaisant EKS, kaip esminio organizmo biochemijos ir fiziologijos reguliavimo mechanizmo (pagrindinio kasdienio gyvenimo mechanizmo!), svarbos ir reikšmės, stebina tai, kad dar prieš tris dešimtmečius EKS buvo visiškai nežinoma. Deja, dauguma gydytojų ir šiandien neturi pakankamai žinių apie EKS ir jos svarbą dėl tinkamo mokymo trūkumo. Užpildant šias spragas ir išmanant apie EKS – žinias galima būtų panaudoti visuomenės sveikatai, naudojant kanapių gaminius, kitus augalinius gydymo būdus ar dietą.

Priešdėlis „endo-“ reiškia ko nors vidų arba vidinę dalį. Vidiniai kanabinoidai buvo atrasti tiriant  tetrahidrokanabinolio (THC – labiausiai žinomas trumpinys nuo angliško žodžio „tetrahydrocannabinol“) savybes. Buvo pastebėti tiek žmonėse, tiek žinduoliuose esančius junginiai, kurie  chemiškai panašūs į THC, fito- (augalinį) kanabinoidą. THC yra pagrindinė psichoaktyvioji Cannabis sativa augalo, dažniau vadinamo marihuana, sudedamoji dalis.

Profesorius Di Marzo 1998 m. apibendrino pagrindines ECS funkcijas taip: „atsipalaiduoti, valgyti, miegoti, pamiršti ir saugoti.“